Poznaj Kraków – programy zwiedzania

Kraków wieczorową porą – W Krakowie szkoda czasu na sen. Lepiej iść na spacer szlakiem pięknie iluminowanych budynków i odkryć ich historię malowaną światłocieniem. To miasto nigdy nie zasypia. Proponujemy Ci, abyś zanurzył się w tej niesamowitej atmosferze.

Masz do wyboru:

·          Spacer z przewodnikiem po Krakowie trasą iluminowanych budynków, poznanie ich historii w ciszy wieczoru.

·          Ciekawą ofertę kulturalną – spektakle teatralne, koncerty, operę

·          Wycieczkę szlakiem muzeów w jedyną noc w roku – Noc Muzeów (w tym roku 18 na 19 maja).

·          Wycieczkę po niezliczonych pubach i klubach, z których każdy zaskoczy Cię czymś oryginalnym.

 

 

Stolica Kultury Europejskiej

·          To miasto sztuki i nauki. Tradycji i nowoczesności. Ducha i ciała. I to w światowym wymiarze. Nie na darmo ktoś powiedział, że gdyby nie było Rzymu, tedy by Kraków był Rzymem.

·          Niezliczona ilość zabytków architektury, prężnie działający ośrodek myśli naukowej, centrum sztuki zamkniętej w murach muzeów, galerii i kościołów oraz tej żywej, tworzonej stale w teatrach, na koncertach, wystawach, happeningach, festiwalach. To tętniące życiem miasto kosmopolityczne i konserwatywne zarazem, które co roku przyjmuje pod swoje skrzydła tysiące studentów, ludzi sztuki i biznesu. Oto dlaczego Kraków w 2000 roku zyskał miano stolicy europejskiej kultury.

·          Proponujemy Ci wycieczkę trasą najciekawszych obiektów architektonicznych, muzeów, galerii sztuki nowoczesnej, dzięki, którym Kraków uzyskał tę zaszczytną nazwę.

 

 

A także:

·          Krakuf – miasto małą stopą mierzone

·          Podziemny Kraków

·          Nowa Huta – Jedyne takie miasto na świecie… i wiele innych