ZRÓB LEKCJĘ W KINIE

– Zrób lekcję w kinie! Inna przestrzeń. Nowe możliwości.

W krakowskich kinach Cinema City prowadzimy różne warsztaty, prelekcje i wykłady dla dzieci i młodzieży do filmów IMAX oraz do filmów z bieżącego repertuaru. Warsztaty odbywają się w 4 krakowskich kinach: PLAZA, BONARKA, KAZIMIERZ, ZAKOPIANKA

OPIS WARSZTATÓW

(czyli czego możesz się spodziewać oraz jaką wartość i oprawę edukacyjną mają zajęcia)

  • PRZESTRZEŃ – zajęcia odbywają się w sali kinowej, które daje duże możliwości do kreatywnej edukacji; podczas zajęć uczniowie otrzymują porcję wiadomości, jak na zwykłej lekcji, jednak odbywa się to w innej formie, niż w szkole.
  • CZAS – warsztaty prowadzone są przed lub po filmie.
  • STOPIEŃ TRUDNOŚCI zajęcia są dedykowane wszystkim grupom wiekowym od przedszkolaków do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zawsze są dostosowane do konkretnej grupy wiekowej, liczebności, umiejętności oraz preferencji nauczyciela.
  • TEMPO są to zajęcia dynamiczne, angażujące uczniów do kreatywnych zadań, poruszają, rozwijają różne umiejętności – analityczne, manualne, twórcze, logiczne itd.
  • INTERDYSCYPLINARNOŚĆ w sposób twórczy wykorzystują podstawę programową różnych przedmiotów. Wszystkie warsztaty składają się z części teoretycznej oraz kreatywnej/praktycznej.
  • PRACA ZESPOŁOWA warsztaty są doskonałą okazją do rozwijania kluczowej kompetencji społecznej, jaką jest praca w grupie; na zajęciach dzielimy uczniów na zespoły, dzięki czemu wprowadzamy elementy zdrowej rywalizacji, pracy pod presją czasu – jednak największym atutem jest to, że odbywa się to bez napięcia towarzyszącego im w szkole, tu jest to forma kreatywnej zabawy.
  • WYSTĄPIENIA PUBLICZNE przestrzeń kina – sala amfiteatralna, dostępność mikrofonów, rzutnika – dają chętnym możliwość wypowiedzi publicznej, na przykład zaprezentowania wyników swoich zadań. Ta dodatkowa atrakcja, znacznie wzbogaca zajęcia i cieszy się dużą popularnością wśród młodych ludzi.
  • KREATYWNE TECHNIKI UCZENIA SIĘ forma zajęć pozwala na wprowadzanie technik wzbogacających umiejętności uczenia się, na zajęciach często posługujemy się mapami myśli (jako kreatywną formą notatek), technikami pamięciowymi (przyspieszającymi naukę)
  • MATERIAŁY dbamy o to, aby zajęcia po pierwsze były punktem wyjścia w danej tematyce i można je było kontynuować w szkole, jeśli będzie taka chęć i potrzeba; a po drugie, aby po zajęciach został jakiś ślad pracy uczniów – karty pracy, praca plastyczna, mapa myśli itd. Uczniowie podczas zajęć otrzymują różnego rodzaju materiały oraz certyfikaty lub dyplomy na koniec, w zależności od rodzaju filmu.
  • ELASTYCZNOŚĆ proponujemy szeroki wachlarz zajęć, które są odpowiednio dostosowane do różnych filmów; druga grupa zajęć, to takie, które można dopasować w łatwy sposób do każdej wybranej przez nauczyciela propozycji, wreszcie na życzenie nauczyciela możemy przygotować dowolne zajęcia.