KRAKOWSKIM TARGIEM

PAKIET SZKOLNY 3 ATRAKCJI – „KRAKÓW – MIASTO WIELKIEJ LOKACJI” – DO 5 GODZIN WSPANIALEJ ZABAWY
INTERAKTYWNE ZWIEDZANIE KRAKOWA

(Rynek Główny oraz okolice) – poznanie Krakowa, jako miasta leżącego na głównych szlakach handlowych Europy połączone z grą miejską oraz warsztatami kulinarnymi z wykorzystaniem przypraw korzennych, które w dawnych czasach były wyznacznikiem statusu społecznego. W ramach pakietu zwiedzanie z przewodnikiem unikatowego w skali kraju muzeum „Podziemia Rynku”.

KRAKOWSKI RYNEK GŁÓWNY

serce miasta, tu koncentruje się życie kulturalne, turystyczne, społeczne. Wszyscy umawiają się pod Adasiem, tu odbywają się okolicznościowe targi, koncerty, rocznice. Lokowany w 1257 roku przez księcia Władysława Wstydliwego, założony z wielkim rozmachem, niebawem stał się jednym z największych placów ówczesnej Europy. Tu zbiegały się najważniejsze szlaki handlowe. To początek budowania bardzo ważnej pozycji Krakowa w Polsce i Europie.

Podziemia Rynku

I. MUZEUM PODZIEMIA RYNKU” Z PRZEWODNIKIEM. Największy w Europie rezerwat archeologiczny, powstały w 2010 r. Schodzimy 4 metry pod powierzchnię Rynku Głównego, aby poznać historię Krakowa od XII do XVI stulecia. Relikty dawnych dróg oraz budowli, tysiące artefaktów – monety, przedmioty użytku codziennego, biżuteria, militaria.

II. KULINARNE WARSZTATY U MAGELLANA. Podczas warsztatów kulinarnych dowiemy się co jadano w średniowieczu? Jak traktowano cukier w wiekach średnich? Co nazywano białym złotem? Wreszcie, jakie przyprawy przywożono do Krakowa, aby handlować nimi na Rynku Głównym? Po części teoretycznej, czas na wypieki! Będzie pysznie i baaardzo aromatycznie. 🙂

Gra Miejska na Rynku Głównym

III. GRA MIEJSKA NA RYNKU GŁÓWNYM. W średniowieczu Rynek był gęsto zabudowany kramami i innymi budowlami o miejskim i handlowym charakterze. Gdzie można było kupić sól, a gdzie luksusowe tkaniny i drogie przyprawy? Jak karano za przestępstwa? Gdzie jeszcze dziś można znaleźć kajdany, a gdzie zakuwano złoczyńców? Tego wszystkiego dowiecie się podczas GRY MIEJSKIEJ zamieniając się w średniowiecznych kupców i rzemieślników.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

  • Kolejność atrakcji w pakiecie jest uzależniona godziną zarezerwowaną w muzeum „Podziemia Rynku” oraz/lub preferencjami zamawiającego.
  • Ze względu na konieczność wcześniejszej rezerwacji biletów w „Podziemiach Rynku”, aby zarezerwować termin całego pakietu, należy to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem.
  • Pakiet to doskonała forma zwiedzania Krakowa tak dla szkolnych grup przyjezdnych, jak i uczniów krakowskich.
  • Odpowiednia forma zwiedzania na czas niepogody – można wybrać tylko część muzealną oraz warsztaty kulinarne.
  • Pakiet bardzo często wybierany podczas akcji LATO W SZKOLE oraz ZIMA W SZKOLE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.