NOWOŚĆ!!!

WAKACYJNE WYCIECZKI DLA KOLONII / PÓŁKOLONII 2024

WSPANIAŁY CZAS WAKACJI

VIA CRACOVIA to edukacyjne biuro podróży, które od lat organizuje niezapomniane wycieczki, gry miejskie i terenowe, warsztaty, i inne edukacyjno-turystyczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Działamy także w ramach Edukacyjnego Ośrodka Plenerowego FRANKÓWKA MAŁA w Cichawce, który jest naszą filią. Zobaczcie co przygotowaliśmy na wakacyjne półkolonie 2024!

Na naszych wycieczkach nikt się nie nudzi, ponieważ zawsze są perfekcyjnie przygotowane, zajęcia prowadzą wykwalifikowani animatorzy, przewodnicy, piloci. Do każdych zajęć przygotowany jest precyzyjny scenariusz oraz ciekawe materiały dla dzieci. Nasze aktywności to zawsze wspaniała zabawa i niezapomniane emocje, które wszyscy potem długo wspominają!

TERMIN

 • wakacje 2024
 • wycieczki w ramach półkolonii lub innych form opieki nad dziećmi w szkołach lub innych instytucjach będą odbywać się w tygodniu, od poniedziałku do piątku
 • zbiórka i powrót pod placówkę, godziny do uzgodnienia z organizatorem

DLA KOGO?

 • Serdecznie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej będące uczestnikami półkolonii organizowanej przez szkołę, dom kultury, czy inną instytucję
 • wszystkie zajęcia będą dostosowane do wieku uczestników
 • będzie dużo aktywności i zabaw – konkursy, quizy, turnieje, rywalizacje

W CENĘ WYCIECZEK WCHODZI:

Transport | wstęp do wszystkich wymienionych w programie atrakcji | opieka pilota, przewodnika miejskiego, beskidzkiego, animatorów | materiały do warsztatów i gier | ubezpieczenie NNW | podatek VAT

UWAGA! Cennik wysyłamy na życzenie.

POZNAJ NASZE KWALIFIKACJE:

 • LICENCJA PILOTA WYCIECZEK KRAJOWYCH I ZAGRANICZNYCH
 • UPRAWNIENIA PRZEWODNIKA BESKIDZKIEGO
 • LICENCJA PRZEWODNIKA FEDERACYJNEGO PO KRAKOWIE
 • UPRAWNIENIA DO WYBRANYCH MUZEÓW I MIEJSC W
 • KRAKOWIE, NP. PODZIEMIA RYNKU, RYDLÓWKA, SUKIENNICE, KATEDRA NA WAWELU, KOŚCIÓŁ MARIACKI

KONTAKT W SPRAWIE PÓŁKOLONII

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszą ofertą wycieczek w ramach półkolonii, to prosimy o kontakt na maila: EDUKACJA@VIACRACOVIA.PL lub na numer telefonu: 661 061 436

NASZE PRZYKŁADOWE PROPOZYCJE:

WYCIECZKI 1-DNIOWE

ORGANIZACJĘ WYCIECZKI ZAPEWNIA: VIACRACOVIA.PL

 1. WYCIECZKA NA ŚNIEŻNICĘ W BESKIDZIE WYSPOWYMWYCIECZKI 1-DNIOWE

Podczas wycieczki na jeden ze szczytów BESKIDU WYSPOWEGO poznamy tajemnice tej grupy gór, legendy, a także będziemy podglądać otaczającą nas przyrodę w pełnym rozkwicie. Niczym prawdziwi detektywi będziemy tropić ślady i tropy zwierząt, poznamy sekrety leśnych drzew. Czy uda nam się odgadnąć wszystkie leśne zagadki?

 1. ŚLADEM SALAMANDY W GORCACH. WARSZTATY „BEZPIECZNE GÓRY” – WYCIECZKA 1-DNIOWA

Wyruszymy tropem salamandry na gorczańskie ścieżki. Może ją odnajdziemy w zaroślach. Dowiemy się dlaczego w Parku Narodowym rządzi przyroda, nic się tu nie marnuje i jakich organizmów jest najwięcej. Gorce to góry, które rządzą się swoimi prawami. Na warsztatach BEZPIECZNE GÓRY dowiemy się jak być odpowiedzialnym turystą. Wyjście na górę Chabówka z Parku Wodzickich i podziwianie panoramy Beskidu Wyspowego. (Alternatywna trasa – wyjście na Maciejową do Bacówki PTTK z Rabki)

 1. ZAMEK W WIŚNICZU I MUZEUM MOTYLI W BOCHNI

Podczas wycieczki będziemy zwiedzać atrakcje turystyczne Bocheńskiej Krainy. Niewątpliwą perłą tego regionu jest zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu, w którym bywała nawet królowa Bona. Wybierzemy się także do prywatnego Muzeum Motyli Arthropoda w Bochni, aby podziwiać aż 5000 tych żywych klejnotów

INTERDYSCYPLINARNE WARSZTATY W EDUKACYJNYM OŚRODKU PLENEROWYM „FRANKÓWKA MAŁA”:

ODWIEDŹ STRONĘ OŚRODKA: FRANKOWKA.PL

FRANKÓWKA MAŁA to PLENEROWY OŚRODEK, gdzie organizujemy różnego rodzaju aktywności dla grup w oparciu o dziedzictwo kulturowe, przyrodnicze i historyczne regionu.

PRZY REALIZACJI NASZYCH WARSZTATÓW WYKORZYSTUJEMY PRZESTRZEŃ I PRZYRODĘ.

Stawiamy na INTERDYSCYPLINARNOŚĆ, NAUKĘ W RUCHU, WYKORZYSTANIE RÓŻNYCH FORM RYWALIZACJI – GRY TERENOWE, MEMO, PLANSZOWE,
KONKURSY, ZAWODY, PRACUJEMY W ZESPOŁACH.

Podczas naszych warsztatów URUCHAMIAMY WSZYSTKIE ZMYSŁY – dotyk, zapach, smak, wzrok, słuch.

Jednak nie musicie martwić się pogodą, ponieważ mamy wiele zadaszonych miejsc, które w razie deszczu mogą pomieścić nawet do 100 osób. Natomiast walory przyrodnicze miejsca są nieocenione – cudowne, pachnące mieszane lasy z otwartą panoramą na Beskid Wyspowy.

Przyprawy - warsztaty kulinarne - półkolonie 2021

TEMATY NASZYCH WARSZTATÓW:

 1. HECA Z PIECA, czyli wszystko o mące – warsztaty kulinarne przy tradycyjnym piecu chlebowym. Pieczemy proste ciasteczka.
 2. NAUKA POSZŁA W LAS – podczas aktywnej terenowej zabawy nauczymy się rozróżniać gatunki drzew iglastych i liściastych, poznamy sekrety leśnych drzew, poszukamy co kryje się pod drzewami, a co w ich koronach.
 3. LEŚNA AGLOMERACJA, CZYLI O LEŚNYCH OWADACH – w lesie najwięcej jest owadów i też najłatwiej można je spotkać. Poznamy ich zwyczaje i upodobania.
 4. MRÓWKI VS. PSZCZOŁY – przy okazji poznawania natury przyrodniczych społeczności, uczestnicy poznają specyfikę pracy zespołowej

ZWIEDZANIE KRAKOWA Z LICENCJONOWANYM PRZEWODNIKIEM / ANIMATOREM:

Zwiedzanie i animacje z KRAKOWWYCIECZKI.PL

Kraków - półkolonie z VIA CRACOVIA
 1. WYCIECZKA DO KRAKOWA CZASÓW ŚREDNIOWIECZA

Wyobraź sobie, że jesteś kupcem przybywającym do Krakowa sprzedać swoje towary, albo uczniem mistrza rzemieślniczego. Życie w średniowiecznym mieście nie jest łatwe, czy udałoby Ci się przetrwać w średniowiecznym Krakowie? Dowiesz się tego podczas ZABAWY MIEJSKIEJ na Rynku oraz odwiedzając pod opieką przewodnika muzeum PODZIEMIA RYNKU.

WAWEL - zwiedzaj z krakowwycieczki.pl
 1. W ORSZAKU KRÓLEWKIM NA WAWEL

Kiedy król wracał ze zwycięskiej wyprawy wojennej lub do Krakowa przybywała królewska wybranka serca, to z Kleparza, przez Bramę Floriańską odbywał się uroczysty pochód królewski na Wawel. Budowano dekoracje, odbywały się różne uroczystości. Wyobraź sobie, że zostałeś zaproszony do takiego orszaku. Podczas ZABAWY MIEJSKIEJ zobaczysz wiele ciekawych rzeczy, ale też nie obejdzie się bez niebezpieczeństw.

PLANTY - krakowwycieczki.pl
 1. ZIELONA WSTĘGA – WARSZTATY PRZYRODNICZE NA PLANTACH

Ile gatunków drzew rośnie na Plantach? A jakie ptaki można tu spotkać? Czy są inne zwierzęta? Podczas warsztatów przyrodniczych w środku Krakowa staniemy się wnikliwymi obserwatorami przyrody. Będzie się działo!

Więcej propozycji na naszych stronach viacracovia.pl | frankowka.pl | krakowprzewodnicy.pl
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *