WARSZTATY W KINIE 2018/2019

Zrób lekcję w kinie! Inna przestrzeń, nowe możliwości! Propozycja warsztatów w kinie Cinema City 2018/2019 dla szkół podstawowych oraz szkół średnich.

Film animowany od ołówka do programu komputerowego

Dowiedz się jak powstają dźwięki: burzy, sztormu, zatłoczonej ulicy i wiele, wiele innych. Dlaczego postacie potrzebują co najmniej kilkudziesięciu rysunków lub form wyrazu twarzy?  Jak powstają ich włosy, stroje czy w końcu scenografia do całego filmu. Czym jest dubbing i jaką rolę odgrywa? Oraz w jaki sposób wszystkie te elementy w końcu łączą się w jeden, przykuwający naszą uwagę film. W trakcie zajęć zdobędziesz również informacje o sposobach na uruchomienie obrazów na przestrzeni wieków, etapach postawiania filmów w dawnych wytwórniach filmowych, np. Bielsku-Białej oraz współczesnych Pixar, Walt Disney itp., czyli wszystkie informacje o tym jak  tworzono filmy animowane w czasach dziadków, rodziców oraz Twoich!

Adaptacja/Ekranizacja czyli jak film korzysta z szeroko pojętej kultury

Adaptacja czy ekranizacja? Jak stworzyć film na podstawie książki, kto jest w to zaangażowany? Jak radzą sobie z jej przełożeniem na film reżyserzy? Czy autor może być scenarzystą? Jak to wygląda w praktyce, czyli przykłady tego czym się różni film od książki. Elementy języka filmu oraz ich rola. Trzy rodzaje adaptacji filmowych. I wreszcie, co wspólnego z adaptacją ma Andy Warhol? Oraz co jeszcze może podlegać adaptacji? O tym wszystkim dowiesz się w trakcie zajęć dotyczących adaptacji i ekranizacji  – nie tylko książek!

Kino – tego nie zobaczysz na co dzień!

Podczas zajęć odpowiemy na wiele ciekawych pytań dotyczących kina. Jak to się dzieje, że film musi być wyświetlany w określanych godzinach? Jak długo? Kto na to wpływa? Skąd dowiadujemy się o godzinach projekcji? Kim jest dystrybutor? Kto układa repertuar?

Praca w kinie, czyli jak poruszać się w tym biznesie? Przedsiębiorcze aspekty kina → szkoły średnie

Droga filmu od dystrybutora do kina, aż po DVD. Dlaczego BluRay? Jak sprzedaje się filmy? Kto odpowiada za repertuar kina? Kiedy film schodzi z afisza?

Zapraszamy na warsztaty w kinie!

Kliknij i sprawdź jakie możliwości dają lekcje w kinie!