WYJAZD STUDYJNY DLA NAUCZYCIELI 2021

Kochani Nauczyciele, Wychowawcy, Pedagodzy,

Od kilku lat nasze edukacyjne biuro podróży VIA CRACOVIA Podróże z Nauką ma przyjemność zapraszać Państwa, na WYJAZDY STUDYJNE w okolice Krakowa, aby powspominać jeszcze wakacje, pokazać ciekawe miejsca i podzielić się z Państwem naszymi propozycjami wycieczek i warsztatów edukacyjnych na kolejny sezon. W tym roku spotkamy się z Państwem już po raz piąty.

Zapraszamy do BOCHEŃSKIEJ KRAINY, gdzie znajduje się także nasz Edukacyjny Ośrodek Plenerowy „Frankówka Mała”.

WYJAZD ODBĘDZIE SIĘ 4 WRZEŚNIA 2021, W SOBOTĘ!

W tym roku, jak zwykle przygotowaliśmy bogaty program historyczny, przyrodniczy, kulinarny oraz inne niespodzianki.

PROGRAM RAMOWY WYJAZDU:

•       08.15 – Zbiórka przy Placu Matejki, na przystanku dla autokarów.

•       08.30 – wyjazd pod opieką pilota/przewodnika z Krakowa

•       Przejazd przez Nowy Wiśnicz, wizyta w Lipnicy Murowanej wraz ze zwiedzaniem z przewodnikiem wpisanego na Listę Dziedzictwa UNESCO kościoła św. Leonarda.

•       Następnie wyjście ścieżką przyrodniczą na Szpilówkę, czyli jeden ze szczytów w Wiśnicko-Lipnickim Parku Krajobrazowym z wieżą widokową, z której rozciąga się malowniczy widok m.in. na panoramę Beskidu Wyspowego. Droga na Szpilówkę nie jest forsowna, trwa około 60 min. w jedną stronę. (Najlepiej ubrać wygodne buty sportowe, nie muszą być górskie  )

•       Kolejnym punktem wycieczki będzie jeden z ukrytych w lesie cmentarzy pierwszowojennych. Tu przewodnik opowie wiele ciekawostek związanych z Wielką Wojną na tych obszarach.

•       Podczas przejazdu do Frankówki Małej dowiecie się Państwo więcej o walorach krajoznawczych i turystycznych BOCHEŃSKIEJ KRAINY, podziwiając cudowne widoki na nie tak odległy Beskid Wyspowy.

•       Około 15.00 – przyjazd do Frankówki Małej na zabawy kulinarne w Kuchni Spotkań, rekreację oraz poczęstunek.

•       Około 18.00 – wyjazd do Krakowa

•       Około 19.00/19.30 – przyjazd na Plac MatejkiORGANIZATOR ZAPEWNIA TRANSPORT, POCZĘSTUNEK ORAZ POKRYWA WSZYSTKIE INNE KOSZTY ZWIĄZANE Z WYJAZDEM

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

·   Bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do środy 1 września 2021 r. na adres: edukacja@viacracovia.pl lub telefonicznie: 661 061 436.

· W zgłoszeniu prosimy o podanie Imienia i Nazwiska, numeru telefonu i adresu email oraz adresu szkoły. Na wszystkie zgłoszenia odpowiemy mailowo lub telefonicznie.

·    Decyduje kolejność zgłoszeń!

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Jeśli Państwo nie mogliby skorzystać z naszej propozycji, uprzejmie prosimy o udostępnianie jej innym nauczycielom. Państwa przewodnikami będą 🙂

ANNA PŁACHCZEWSKA-ROGOZIŃSKA – licencjonowana przewodniczka po Krakowie, certyfikowana przewodniczka po krakowskich muzeach (Rynek Podziemny, Fabryka Schindlera); licencjonowany pilot wycieczek krajowych i zagranicznych; wychowawca kolonijny; animatorka kultury. Zafascynowana TURYSTYKĄ KULINARNĄ. Organizuje przeróżne plenerowe warsztaty w Edukacyjnym Ośrodku Plenerowym „Frankówka Mała”

PIOTR ROGOZIŃSKI – Pasjonat historii pod każdą postacią. Szczególnie ulubiony okres to XX wiek. Na WARSZTATACH HISTORYCZNYCH, które organizuje i prowadzi, można go spotkać w przebraniach z różnych epok. Druga wielka pasja to TURYSTYKA GÓRSKA, jest przewodnikiem beskidzkim. Licencjonowany pilot wycieczek i wspaniały opowiadacz oraz przewodnik po krakowskiej Fabryce Schindlera.

ZAPRASZAMY NA NASZE STRONY I PROFILE W PORTALACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

VIACRACOVIA.PL – główna strona naszego BIURA PODRÓŻY, na której znajdziecie Państwo wycieczki wyjazdowe jedno- i wielodniowe, zielone szkoły, rajdy, warsztaty i gry miejskie w Krakowie oraz innych miastach. 

FRANKOWKA.PL – to strona naszego EDUKACYJNE OŚRODKA PLENEROWEGO, na której znajdziecie Państwo informacje na temat licznych warsztatów, które prowadzimy na terenie ośrodka oraz jakie wycieczki w okolicy można połączyć z warsztatami. Na tej stronie zamieszczony jest ELEKTRONICZNY KALENDARZ, dzięki któremu możecie Państwo zapisywać się na warsztaty i można zobaczyć na bieżąco, które terminy są dostępne.

KRAKOWWYCIECZKI.PL – ta strona jest poświęcona tylko atrakcjom turystycznym w Krakowie i Małopolsce, jednak znajdują się tu propozycje nie tylko dla grup przyjezdnych, ale i krakowskich. Na stałe współpracujemy z licencjonowanymi przewodnikami z Krakowa i krakowskich muzeów, ale też beskidzkimi, więc mamy wiele ciekawych propozycji.

Więcej zdjęć, ciekawostek, relacji, opisów znajduje się na naszych profilach społecznościowych: https://www.facebook.com/Viacracovia/ oraz https://www.facebook.com/FrankowkaMala/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.