BOCHNIA – W KRAINIE SOLI I MOTYLI

W najstarszej kopalni soli w Polsce panuje zawsze ta sama temperatura ok. 14-16 stopni. Multimedialna trasa, to podróż w głąb historii, po której prowadzą nas nasi królowie. W Muzeum Motyli zobaczycie najwspanialsze żywe klejnoty, mieniące się we wszystkich barwach świata.

 1. W krainie soli. Bochnia – zwiedzanie Kopalni Soli

Podziemna multimedialna trasa turystyczna z przewodnikiem w Kopalni Soli w Bochni.

2. Muzeum Motyli w Bochni

Lekcja przyrodnicza w Muzeum Motyli ARTHROPODA w Bochni. To największa stała ekspozycja motyli świata w Polsce, licząca ponad pięć tysięcy okazów (5049) okazów pochodzących z całego świata. Zbiór jest uwieńczeniem pasji kolekcjonerskiej Jacka Kobieli trwającej już  35 lat. Część kolekcji pochodzi z łowów własnych, zdobytych podczas podróży po Europie, Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, reszta to okazy nabyte od kolekcjonerów, entomologów także farm motylowych w różnych zakątkach świata.
Tematyka lekcji przyrodniczych – 1. Bal przebierańców, czyli jak kamuflują się owady? 2. Owady z Księgi Rekordów Guinnessa, czyli jak potrafi zaskoczyć przyroda. Po zakończeniu zwiedzania Muzeum Motyli przejazd do Frankówki Małej (ok.20 min.) na ognisko i zajęcia rekreacyjne.

Oferta zawiera:

  • transport spod szkoły/przedszkola
  • opiekę pilota/edukatora podczas całego wyjazdu
  • bilety do wymienionych w programie atrakcji
  • Opłaty drogowe i parkingowe
  • Podatek VAT

ZOBACZ KONIECZNIE:

  • Tę wycieczkę można połączyć z warsztatami w EDUKACYJNYM OŚRODKU PLENEROWYM „Frankówka Mała”. Ofertę warsztatową ośrodka możesz zobaczyć TUTAJ