WYCIECZKI 1-DNIOWE

ŚWIĘTOKRZYSKIE STYLE

To propozycja 1 – dniowej wycieczki, która pozwoli Wam poznać Magię Świętokrzyskiego

By poznać na nowo świat dawnej wsi –Park Etnograficzny w Tokarni

Jedna z największych skarbnic wiedzy o ziemi świętokrzyskiej . Jak wyglądało życie na  kieleckiej wsi przed 50, 100 lub nawet 200 laty? Tego dowiecie się już na miejscu! Naprawdę warto!

By stać się rycerzem …. Zamek w Chęcinach

Dla miłośników zamków, historii i rycerstwa punkt obowiązkowy, niezwykle malowniczo położony zamek w Chęcinach, a dokładniej jego ruiny. Spotkać w nim można ducha dawnej mieszkanki zamku – Królowej Bony. Można także trafić na turniej rycerski bądź pokaz tańców dworskich.

OPCJONALNIE

By ujrzeć Raj na ziemi … Jaskinia Raj – Jedna z najbardziej znanych atrakcji Gór Świętokrzyskich i jedna najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce. Zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują w niej skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu.

By spotkać nietoperza …. Jaskinie na Kadzielni –
Kielecki Rezerwat Kadzielnia przeprowadzi śmiałków przez trzy jaskinie  Odkrywców, Prochownię i Szczelinę. Zaledwie  130 metrów trasy wystarczy, by przyjrzeć się wyszukanym naciekom skalnym i organizmom charakterystycznym dla dawnego dewońskiego morza… Świętokrzyskie jaskinie są magiczne! 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *