WYCIECZKI 1-DNIOWEWYCIECZKI SZKOLNE - INSPIRACJE

NIEPOŁOMICE – EMOCJE, ŚWIATŁO, DŹWIĘK

Niepołomice wycieczka 1-dniowa – EMOCJE, ŚWIATŁO, DŹWIĘK.
To propozycja interdyscyplinarnego wyjazdu edukacyjnego. Można się na nią wybrać przez cały rok, ale jest szczególnie polecana na jesienne i zimowe dni lub podczas niepogody.

Podczas tej wycieczki dzieci będą uczestniczyć w kreatywnych zajęciach, pobudzających zmysły, a  jednocześnie realizujących elementy podstawy programowej przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych. Można skorzystać z pełnego programu, czyli wybrać trzy instytucje: Muzeum Niepołomickie – Zamek Królewski; Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne oraz Muzeum Fonografii w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. Jednak, jeśli taki program będzie za długi dla uczniów, to można go skrócić i wybrać tylko 2 instytucje.

W programie zwiedzanie 3 niepołomickich atrakcji:
  • EMOCJE – Muzeum Niepołomickie – Zamek Królewski – Niepołomicka siedziba władców Polski została zbudowana przez Kazimierza Wielkiego wśród nieprzebranej puszczy, pełnej wszelakiego zwierza, na którego władcy chętnie polowali. Podczas warsztatów w tych pełnych historii murach, ożywają obrazy, przemawiają z nich do nas wielcy bohaterowie historyczni, a także nasi zwykli przodkowie. Uczestnicy odczytują , ileż uczuć mógł zakląć w tej namalowanej historii artysta.
  • ŚWIATŁO – Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne – popularyzuje widzę z zakresu astronomii, badań kosmosu oraz nauk fizycznych i przyrodniczych. Edukatorzy obserwatorium to profesjonalni astronomowie, fizycy, geografowie, informatycy. Warsztaty organizowane w Planetarium, gdzie na kopule o średnicy 8 m zostaną zaprezentowane zjawiska astronomiczne związane z wyglądem nieba gwieździstego w różnych szerokościach geograficznych, ruchem planet i Słońca, fazami Księżyca oraz ruchem obrotowym Ziemi.
  • DŹWIĘK – Muzeum Fonografii – Warsztaty w przestronnych salach Muzeum są niczym spacer po wnętrzach naszych domów począwszy od salonu z przełomu XIX i XX wieku poprzez niemal wszystkie dekady wieku dwudziestego, w których prezentowane są urządzenia do zapisu i odtwarzania dźwięku. Wszystko przedstawione w arcyciekawej scenerii. W ostatniej sali, zapadając się w miękkich pufach posłuchamy muzyki wybranej z ponad tysiąca dostępnych płyt winylowych. Muzeum mieści się w budynku Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa.

Niepołomice wycieczka 1-dniowa – EMOCJE, ŚWIATŁO, DŹWIĘK, to jedna z propozycji wycieczek z OPRAWĄ EDUKACYJNĄ, które proponujemy w naszym Edukacyjnym Biurze Turystycznym.