WYCIECZKI 1-DNIOWE

WYCIECZKI 1-DNIOWE – PROPOZYCJE

Tutaj prezentujemy listę wycieczek 1-dniowych, ale można także w kolejnych wpisać w tej zakładce przeczytać bardziej szczegółowe opisy poszczególnych propozycji.

Śladem salamandry 
Warsztaty przyrodnicze w Gorczańskim Parku Narodowym prelekcja w siedzibie parku, a potem zajęcia terenowe na szlaku ścieżki edukacyjnej z kartami pracy pod opieką wykwalifikowanych edukatorów i przewodników GPN. Na koniec możliwość zorganizowania ogniska integracyjnego.

Sandomierz 
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem śladami Ojca Mateusza, zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej i rejs statkiem po Wiśle.

Niepołomice – Emocje, Światło, Dźwięk 
Zwiedzanie Zamku Królewskiego, Muzeum Fonografii i Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego.

W krainie soli. Bochnia – zwiedzanie Kopalni Soli 
Podziemna trasa turystyczna z przewodnikiem. Opcjonalnie możliwość zwiedzania Nowego Wiśnicza (Zamku Kmitów i Lubomirskich; Koryznówka – muzeum pamiątek po Janie Matejce)

Wyprawa do wnętrza góry Żar 
Zwiedzanie elektrowni szczytowo-pompowej w Międzybrodziu wraz z filmem o historii i sposobie działania elektrowni, wyjazd koleją linowo-terenową na Górę Żar i zejście szlakiem turystycznym.

Wizyta w Ojcowskim Parku Narodowym 
Zwiedzanie Parku z przewodnikiem (Brama krakowska, jaskinia Łokietka, zamek w Ojcowie, trasa poprowadzona ścieżkami turystyczno-edukacyjnymi).

Szlakiem Czterech Kopców – Kraków z innej perspektywy.
Zwiedzanie najstarszych krakowskich zabytków kopca Krakusa i Wandy czyli kurhanów oraz kopców Kościuszki i Piłsudskiego pomników historii.

Świętokrzyskie Style 
Zwiedzanie Skansenu Wsi Kieleckiej w Tokarni, Muzeum Zegarów w Jędrzejowie oraz jaskini Kadzielnia w Kielcach. Uwaga: opcjonalnie możliwość zwiedzania Jaskini Raj.

Galicyjskie Potyczki 
Zwiedzanie Parku Etnograficznego w Nowym Sączu oraz Miasteczka Galicyjskiego wraz z warsztatami rzemieślniczymi, wyprawa do Mostu Stacha (największa budowla świata wykonana z kamienia przez jednego człowieka)

Wyprawa w cieniu dwóch zamków 
Zwiedzanie zamków w Niedzicy i Czorsztynie połączone ze zwiedzaniem zapory i rejsem statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim.

A może masz swoją propozycję wycieczki 1- lub kilkudniowej, powiedz nam o niej, a przygotujemy odpowiednią ofertę – propozycja może dotyczyć terenu całej Polski oraz krajów ościennych.

TUTAJ możesz sprawdzić ofertę innych naszych wycieczek szkolnych 🙂